"Bezpečne na cestách - merač rýchlosti " - projekt podporila Nadácia Allianz

Poskytovateľ grantu: Nadácia Allianz
Príjemca grantu: Obec Trávnica
Projekt: Bezpečne na cestách - merač rýchlosti

Miesto osadenia merača rýchlosti v obci Trávnica je na veľmi frekventovanej komunikácii, ktorú využívajú okrem bežných účastníkov cestnej premávky, hlavne návštevníci Termálneho kúpaliska Podhájska, ktoré má celoročnú premávku. Zároveň je najnavštevovanejším termálnym kúpaliskom v rámci celej SR. Obec Trávnica je tak vystavovaná opakovanému zvýšenému počtu prechádzajúcich automobilov a tiež aj účastníkov cestnej premávky chodcov či bicyklistov. Je preto pre všetkých, tak pre domácich ako i pre návštevníkov obce veľmi dôležité dbať na bezpečnosť na tejto frekventovanej komunikácii a teda v obci.

Nadáciu Allianz založila spoločnosť Allianz – Slovenská poisťovňa v roku 2008. Jejcieľom jeaktívne prispievať k zvyšovaniu bezpečnosti na cestách formou podpory verejnoprospešných projektov.

Zámerom Nadácie Allianz je aktívne podporovať bezpečnosť cestnej premávky pre všetkých jej účastníkov, prispievať k znižovaniu nehodovosti, k predchádzaniu vzniku škôd na zdraví a majetku prostredníctvom dopravnej výchovy, osvety a prevencie,  podporovať výskum v oblasti dopravnej nehodovosti, pomáhať pri vytváraní dopravných predpisov zameraných na zvýšenie bezpečnosti na našich cestách a podporovať ich uplatňovanie, podporovať vzdelávanie a výchovu v oblasti cestnej premávky pre všetky vekové kategórie, iniciovať a podporovať informačné kampane na zlepšovanie dopravného správania všetkých účastníkov cestnej premávky a spolupracovať s ostatnými organizáciami a združeniami pri maximalizácii pozitívnych vplyvov na bezpečnosť cestnej premávky.

Svoj účel plní Nadácia Allianz poskytovaním peňažných a nepeňažných prostriedkov jednotlivcom, neziskovým inštitúciám, mimovládnym organizáciám, vzdelávacím inštitúciám, samosprávam a iným združeniam poskytujúcim verejnoprospešné služby; podporou vzdelávacej, poradenskej, informačnej a publikačnej činnosti, ktorá súvisí s vyššie uvedenými aktivitami  a spoluprácou s orgánmi štátnej správy.

Obec Trávni

Dátum vloženia: 30. 9. 2014 20:25